Derin Markalama Makinaları 

21. yüzyıl teknolojisi ile gelişen ve endüstriyel ürünlerin markalama işlemlerinde kullanılan bir diğer etkili yöntem ise derin markalama, etiketleme veya gravürleme işlemidir. Derin markalama makinaları teknolojisi ile en zorlu endüstriyel materyaller için bile kusursuz bir lazer teknolojisi ile birlikte etiketleme işlemi gerçekleştirilmektedir.  

Derin markalama makineleri, metaller (paslanmaz çelik, alüminyum, alaşım, pirinç, şerit, altın, titanyum, demir, vb.), silahlar, dişliler, otomotiv parçaları, havacılık endüstrisi, entegre devre yongaları, bilgisayar aksesuarları, medikal endüstri, saatler, elektronik ve iletişim ürünleri, ev aletleri, tel ve kablo, takı, süslemeler, kolye, bilezik ve haricindeki metal olmayan yüzeylerde bile grafik ve metin işaretlemesi yapmak amacıyla birçok endüstriyel alanda markalama ve gravür işlemini gerçekleştirmek için kullanılır.

Derin Markalama Makineleri

Böylelikle birçok endüstriyel alanda markalama ve gravür işlemini gerçekleştirilir.

Daha derin bir markalama deneyimi

Derin  markalama makinesi derinlik, pürüzsüzlük ve hassasiyetlik çerçevesinde daha üst düzey markalama ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Gravo Teknik tarafından tasarlanmıştır. Derin markalama makineleri ile markalama yapılacak yüzeye her türlü metin, logo, barkod, QR kod, üretim tarihi vb. gibi teknik bilgiler işlenerek ve ürün takip sisteminin daha entegre bir hale getirilmesi sağlanarak üreticiye büyük anlamda kolaylık sağlanması amaçlanır.

Lazer ışığının 25 mikron kadar oldukça küçük bir çapta olması sebebi ile en detaylı ve en ince markalama işlemlerinin dahi yapılabilmesine imkân tanıyan bir teknolojidir. Bu cihaz yarattığı etki itibariyle güçlü ve oldukça hızlı bir derin markalama makinesidir.  10 saniyeden bile daha az bir sürede 200 x 50 mm karakterli markalama işlemi yapabilmektedir.

Hali hazırda pazarda bulunan diğer cihazlarla kıyaslandığında bağlantı kurması en kolay derin markalama makinasıdır. RS232 portları, USB, Ethernet TCP/IP vb. gibi çok çeşitli üretim hatları ile kolaylıkla entegrasyonu sağlanarak kullanılabilir.

Derin markalama teknolojisi:

  • Metalden plastiğe kadar en zorlu yüzeylerde bile derin markalama işlemi yapma kapasitesine sahip, Avrupa standartlarında üretilmiş olan markalama makineleri, kullanıcılara yüksek standartlarda işlem yapabilme imkânı vadeder.
  • Oldukça düşük bir maliyetle, her türlü yüzeye derin markalama işlemi yapılabilmesine imkân tanır.
  • İşlem neticesinde detaylı, en ince ayrıntısına kadar gözle görülebilir, kontrastlı ve net bir işçilik elde edebilmenizi sağlar.
  • 360 W’a kadar oluşturduğu yüksek enerji ile işletmeniz için yüksek verimlilik sağlayarak, üretim kapasitenizi arttırmanıza yardımcı olur.
  • Yüzey boyama, iklim değişikliği, yüzeyin kirlenmesi, paslanma, ısı artışı gibi çok değişkenli ve öngörülemez faktörlerden etkilenmeden dayanıklılığını korur. İşlem herhangi bir şekilde silinmeyerek uzun yıllar boyunca etkisini devam ettirir.
  • Geliştirilmiş bağlantı özelliği ile birçok araç ile bağlantı kurularak veri aktarımı işlemleri rahatlıkla ve kesintisiz olarak gerçekleştirilebilir.
  • Dahili yazılımının oldukça güçlü olması sebebiyle programlanması ve kullanması son derece kolaydır. Bu sebeple oldukça kullanıcı dostu bir markalama makinesidir.
  • Çok dilli (20’den fazla) bir ara yüze sahiptir.