CO2 (Karbondioksit) Lazer Markalama Makineleri

Metal olmayan yüzeyler için en uygun çözüm;

Endüstriyel olarak, tüm markalama çözümleriniz için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise Karbondioksit lazer markalama dır. Pazarın önemli firmalarından bir tanesi olan Gravotech firmasına ait karbondioksit lazer markalama makinaları ile tüm plastik yüzeylerde kusursuz bir şekilde logo, yazı, karekod, üretim numarası, tarih vb. gibi bilgileri yüksek standartlarla işleyerek markalama ihtiyaçlarınızı yerine getirebilirsiniz.

Bu yüksek standardın sebebi ise ABS, PA, PP, cam, mukavva, ahşap gibi birden fazla yüzeyde 10.600 nm dalga boyu ile işlem yapabilmenize imkan tanıyan bir teknolojiye sahip markalama makineleri olmasıdır. Bu dalga boyunun soğurulma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle çoğunlukla metal olmayan materyallerde çalışılması daha uygun görülmektedir.

Oldukça yüksek bir verimliliğe sahip olan bu Gravotech markalama makinesi, sahip olduğu ışın kalitesi ile piyasada yaygın bir şekilde kullanılan bir etiketleme makinesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ünite yalnızca markalama işlemi için değil, oyma, kazıma, kesim gibi birtakım endüstriyel işlemlerde de kullanılabilecek endüstriyel bir üründür. Oldukça yüksek bir hızda ve otomasyonda çalışan bir cihazdır. Bu sebeple, farklı kalınlıkta ve çeşitliliğe sahip malzemeleri kolaylıkla kesebilir.

Üretim hatlarına kolaylıkla entegre edilebilir. Oldukça ekolojik bir üründür. Mürekkep veya çözücü kullanmadan bakım ve temizlik gerektirmeyen bir cihazıdır. Tüm elektronik cihazlara kolaylıkla bağlanabilir ve kullanıcıya kolay bir markalama deneyimi sunar.

Cihaz ile bir temasta bulunmadan ve herhangi bir kuvvet gerektirmeden malzemeleri işleme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda malzeme üzerinde termal olarak düşük yoğunlukta bir etki bırakır. Yeniden işlem yapmak istediğiniz takdirde kullanıcıya daha kısa bir sürede bunu gerçekleştirme imkanı tanıyan oldukça kullanıcı dostu bir lazer markalama makinasıdır.

Karbondioksit markalama makineleri halihazırda piyasada bulunan en yüksek güçteki dalga lazeri olma pozisyonunu korumaktadır. Organik ürünlerde markalama işlemi yapmaya imkan ve olanak sağlayan bu cihaz tüm plastik üretimi yapan endüstriyel firmalar için olmazsa olmaz bir cihaz haline gelmiştir.
 

Karbondioksit (CO2) lazerde 2D deneyimi

Markalama yapılacak olan alanın daha küçük olması durumunda 2D (iki boyutlu) lazer kullanılabilir. Lazerin ucunda bulunan mercek sisteminin değiştirilmesi sureti ile çalışma yapılan yüzey alanı da dilediğiniz gibi değiştirebilmenize imkan tanır.

 

Karbondioksit (CO2) lazerde 3D deneyimi

2D lazer işleminin tam aksine daha geniş yüzeylerde çalışılması gereken durumlarda kullanılan Karbondioksit lazer markalama makinesi 3D (3 boyutlu)  lazer ünitesi olmalıdır. Aynı şekilde yalnızca markalama ihtiyaçları için değil kesim, kazıma ve oyma işlemlerinin de gerçekleştirilebileceği, mercek değiştirme işlemine gerek duymadan maksimum 1500x1500 mm çalışma alanı ile işlem yapabilmeye imkan tanır. Bu sebeple geniş ve büyük materyallere markalama işlemi yapılmasının gerektiği durumlarda kullanılır.

Tüm bu nedenler ile Gravotech Karbondioksit lazer markalama (CO2) lazer çözümleri, küçük veya büyük ölçek ve güç fark etmeksizin tüm etiketleme makineleri ihtiyaçlarınıza pazarın en yüksek performansında hizmet verecek kalite ve donanıma sahip bir endüstriyel ürün olarak karşınıza çıkmaktadır. Tüm bu imkanlardan yararlanmak ve tamamı ile Gravotech üretimi olan bu lazer markalama ürünü ile tanışmak için profesyonel tanıtım ve satış ekibimizle iletişim kurabilir, pazardaki birçok firma gibi siz de Gravotech ailesine katılabilirsiniz.